Producenci

Distro

Billy Roisz "Bajo" LP

Billy Roisz "Bajo" LP
Billy Roisz "Bajo" LP

Zrealizowano 21 kwietnia, 2023

Billy Roisz – double bass, electric bass, cimbal, electronics featuring

dieb13 (helicon) on 'destroy efficiency.

Billy Roisz od wielu lat jest siłą napędową sceny muzyki eksperymentalnej. Jest szeroko znana i zdobyła uznanie krytyków za swoją twórczość, która rozciąga się od kinematografii (jej filmy są regularnie pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale-Shorts czy IFF Rotterdam) po czystą twórczość audio, Którą przedstawia jej nowy album. Jej wcześniejsze, solowe wydawnictwo „Walking The Monkey” pochodzi z 2012 roku (Editions Mego), a teraz prezentujemy kolejne: „BAJO”.

Najnowszy tytuł to dźwiękowa eksploracja kontrabasu z wścibskiego i odświeżająco niewinnego punktu widzenia. Roisz bada koncepcję zejścia na dno – nie tylko pod względem częstotliwości, ale także w sensie metafizycznym. Artystce  udaje się komponować muzykę, która rzeczywiście wydaje się być pod niejasną, ale fascynującą gęstą mgłą lub ziemistą substancją i wywołuje w słuchaczu silną potrzebę kopania jeszcze głębiej, czyniąc „BAJO” podróżą w głąb dźwięku par excellence. Roisz płynnie łączy sygnały akustyczne kontrabasu z modulacją urządzeń elektronicznych, celowo dodając tylko dźwięk jednej całości, stworzonej przez talerz, który należał do jej długoletniej partnerki scenicznej Silvii Fässler z duetu »Skylla«.

Niemal jako charakterystyczny ruch, Roisz wykorzystuje błędy i niespodziewane spotkania jako pretekst do komponowania wielopłaszczyznowych utworów pełnych intrygujących terytoriów dźwiękowych i nieoczekiwanych skojarzeń. Rzeczywiście, "BAJO" zabiera słuchaczy w głąb nory – gdzie doświadcza się czegoś, co można by uznać za własną rytualną muzykę artystki.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

85,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl